top of page
White Branch
osteo-accueil1.png
1.jpg

Osteopaatia

Osteopaatilise ravi eesmärgiks on ravida valu, taastada keha normaalne liikuvus, koordinatsioon ja rüht. Osteopaatia ravib lisaks lülisambast tulenevatele häiretele ka funkstionaalseid häireid, mis puudutavad hingamisteid ja seedetrakti.

Ravi on lihtne ja peaaegu valutu, sest ei kasutata nn kiireid löögitehnikaid. Protseduur viiakse läbi nn pika hoova tehnikaga, kasutades jäseme või keha kaalu koos erinevate liigutustega. Osteopaadid liiguvad oma käega kuulamisel ja manipuleerimisel viiel eri tasandil, milleks on- nahk, vedelikud, fastsiad, lihased, luud.

Profülaktiline ravi hoiab ära hilisemad valud.

AJAKAJA_Logo_horizontal_negative_web_NO_

Refleksoloogiline teraapia

Organi või elutegevuse häire ilmneb mingis kindlas tsoonis kas valuna, nahamuutusena või koemuutusena. Neid peegeldus-tsoone käsitledes stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit või siis keha toimingut. Refleksoloogia abil aktiveeritakse inimkeha enda paranemissüsteem. Kogu maailmas on refleksoloogias palju erinevaid suundi ja koolkondi. Meie koolkonna (Karl Aksel Lind'i koolkonna) üks omapära on see, et kasutame teraapias kogu inimese keha, mitte ainult jalataldasid.

Käte ja tsoonipulkade abil stimuleeritakse kogu kehal paiknevaid elundite ja organsüsteemide peegelduspiirkondi e. tsoone (jalatallal, säärtel, kätel, kõrvadel, kehal).

Eesmärk on minimaalsete vahenditega inimese organism jälle tasakaalu saada.

ajakaja-avalehe_muster696x659.png
ajakaja-avalehe_muster696x659.png
AJAKAJA_Logo_horizontal_negative_web_NO_
rase1.jpg

Rasedate osteopaatia või refleksoloogiline teraapia

Aitab leevendada raseduse alguses halba enesetunnet, hingamisraskusi jms.

Aitab valmistuda sünnituseks, kuna tasakaalustab organismi tööd mõjutades hormonaalset tasakaalu, millel on oluline roll sünnituse käivitumisel. Raseduse lõpus aitab leevendada sisemisi lihaspingeid, mis takistavad tita ümberpööramist ja tita kergemat välja tulemist.

 

Sünnituse ajal saab kasutada lõdvestumise soodustamiseks, mis aitab omakorda toota endorfiine (kehaomased valuvaigistid) ja leevendada lihaste pingeid, mis jälle omakorda aitavad kaasa loomulikule sünnitusprotsessile.

 

Soovituslikult võiks rase käia teraapias kord kuus, vajadusel (terapeudi soovitusel) sagedamini.

Me saame käsitleda

  • Lihasprobleeme

  • Hingamisraskuseid

  • Liigesprobleeme

  • Lümfiringlusprobleeme (tursed)

  • Pööritust / iiveldust / halba enesetunnet

  • (eriti mis kestab peale 12ndat rasedusnädalat)

  • Ainevahetuse probleemid (nagu kõhukinnisus, kõrvetised)

  • Uneprobleeme

  • Lõdvestumist

  • Tunneteprobleeme

  • Lõdvestada ema sisemisi lihaseid, mis takistavad tita ümberpööramist pea-alaspidi asendisse

  • Rahustada enneaegset sünnitust

  • Stress, meeleolu muutused, hirmud

  • Aitab aktiveerida piima tootmist peale sünnitust

AJAKAJA_Logo_horizontal_negative_web_NO_
laste osteopaaia.jpg

Laste osteopaatia

Laste osteopaatia on osteopaatia valdkond, mis ravib igas vanuses lapsi alates sünnist kuni teismelisteni. Osteopaatias kasutatakse kogu kehale mõjutavate muutuste elluviimiseks õrna mitteinvasiivseid manuaalseid, kuid väga tõhusaid meetodeid.

Laste osteopaadid läbivad spetsiaalse väljaõppe, et arendada täpseid ja peeneid oskusi, mis aitavad diagnoosida ja ravida paljusid erinevaid seisundeid, näiteks sünnieelseid ja -järgseid kahjustusi, sünniaegseid traumasid, kukkumisi ja muid vigastusi. Need võivad aidata ka lapseea ja teismeliste lihasvalude ja ebamugavuste korral, mis on põhjustatud kiirest kasvust, kehahoiakutest ja füüsilistest tasakaalutustest või spordivigastustest. Saab mõjutada hambumust, rühti jpm.

Lähtuvalt patsiendi anamneesist, annab terapeut nõu, millist ravimeetodit

(osteopaatiat/refleksoloogiat) oleks tõhusam parima tulemuse eesmärgil

kasutada ja v/o neid ka kombineerida.

bottom of page